Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

12.06.2022

 

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 30 za sprzątanie i złożoną ofiarę 180 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonów 31 i 32; P. Tomasz Nowak, Podłęże, ul. Krótka, prawa strona i ul. Rzeczna od P. Cebulskich do państwa Gastoł
 3. Dziś przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na remonty w naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 4. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1730. Zapraszamy do wspólnej modlitwy słowami litanii do Serca Jezusowego.
 5. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić Chrystusa o błogosławieństwo dla Kościoła, Ojczyzny i naszych rodzin. Msze św. o godz. 700, 900 i bezpośrednio po procesji na cmentarzu oraz o 1700. Po Mszy o godz. 900 wyruszymy w procesji ul. Wielicką, ul. Piaski, ul. Kortową do cmentarza. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem, iż chcemy aby Jezus był wśród nas zawsze obecny. Zapraszamy do czynnego udziału: dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne, Służbę liturgiczną, Schole, Róże Różańcowe, Chór „Totus Tuus”, asysty do niesienia obrazów, feretronów i chorągwi, poczty sztandarowe, asystę do baldachimu oraz wszystkich Parafian i Gości. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
 6. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały codziennie o godz. 1730. Łączyć je będziemy z czerwcowymi nabożeństwami do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Dekanalna Rada Młodzieży zaprasza 18 czerwca na godz. 1900 na wydarzenie, które nosi nazwę „Dzień Ojca” czyli Niepołomickie Uwielbienie. Szczegółowe informację znajdują się na plakacie i profilu FB Rady Młodzieży Dekanatu Niepołomice.
 8. Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice przypomina o obowiązku składania deklaracji do CEEB dotyczącą źródła ogrzewania i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych do 30 czerwca 2022 r.

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
 • wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
 • piątek – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, Patrona Caritas naszej Diecezji;
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia.