Sakrament chorych

Przez sakrament chorych Chrystus gładzi człowiekowi, przyjmującemu go w dobrej dyspozycji, nie tylko grzechy, ale również i wszystkie należne za nie kary, dzięki czemu zaraz po śmierci przechodzi on do chwały nieba.

Sakrament chorych może przyjąć każda chora ochrzczona osoba.

W naszej parafii

• w nagłym wypadku należy niezwłocznie wezwać księdza o każdej porze dnia i nocy, z naszej parafii lub każdego innego
  • w I piątki miesiąca odwiedzamy chorych od godz. 9.00, zgłaszanych wcześniej w zakrystii lub w kancelarii parafialnej
  • zapraszamy do naszego kościoła na Msze święte dla chorych w czasie Światowego Dnia Chorych 11 lutego
  • spowiedź dla niedosłyszących i głuchoniemych w kaplicy naszego kościoła

W czasie leczenia szpitalnego można skorzystać sakramentu chorych przez posługę ks. kapelana.

Obowiązkiem rodziny jest wezwanie księdza do chorego, przygotowanie chorego i mieszkania (stolik przykryty białym obrusem, krzyż, dwie zapalone świece). Prosimy, aby podczas udzielania sakramentu rodzina modliła się wspólnie.