Odpust patronalny

img_42116 października 2011 roku Ks. Kard. Stanisław Dziwisz ofiarował naszej parafii relikwie krwi bł. Jana Pawła II oraz ustanowił drugo odpust w naszej parafii ku czci błogosławionego papieża. Ks. proboszcz wraz z delegacją z parafii odebrał relikwie z rąk ks. Kardynała, dziękując za tak duże wyróżnienie. Nasz kościół jest szczególnym miejscem, mocno związanym z postacią Karola Wojtyły, a potem Jana Pawła II. Kościół w Podłężu był pierwszym kościołem, który konsekrował w swoim życiu Karol Wojtyła jako Arcybiskup Metropolita Krakowski 2 maja 1964 roku. Podłęska parafia była również ostatnią powołaną do życia przed wyborem na papieża.

Zdjęcia z przekazania relikwii

img_432822 października 2011 roku świętowaliśmy pierwszy odpust we wspomnienie bł. Jana Pawła II. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. bp Andrzej Wypych z Chicago, który wraz z ks. prałatem Stanisławem Miką – dziekanem z Niepołomic, wprowadził relikwie do naszego kościoła. Relikwiarz umieszczono w bocznym ołtarzu przyściennym przygotowanym dla naszego Patrona.

Zdjęcia z pierwszego odpustu

Odpust ku czci Św. Jana Pawła II w naszym kościele odbywa się co roku w niedzielę poprzedzającą wspomnienie błogosławionego 22 października o godz. 11.30