Ogłoszenia Parafialne

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2023 r.

1.Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości płynącej ze zbliżającej się pamiątki naszego zbawienia.

2.Rozpoczęliśmy święty czas rekolekcji wielkopostnych. Wykorzystajmy go, by dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych i odnowić swoją więź z Chrystusem i z Kościołem. Modlitwie całej Wspólnoty polecamy dzieło rekolekcji, dobrą spowiedź i osobę rekolekcjonisty – ks. Andrzeja Wciślaka. Dniem spowiedzi będzie wtorek. Serdecznie prosimy również, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. Kancelaria w tym tygodniu nie będzie czynna.

3.W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej akurat niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona właśnie na poniedziałek.

4.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 12 za sprzątanie i złożona ofiarę 250 zł na utrzymanie kościoła. Na czwartek do sprzątanie prosimy Panie i Panów z rejonu 13, P. Małgorzata Wykurz, Podłęże, od P. Wykurz do P. Karasińskich.

5.W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali 13140 zł na dalsze prace w naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6.Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1600. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 1615 i po Mszy wieczornej.

7.Panie z Parafialnego Caritas rozprowadzają baranki i paschaliki. W sklepie „Paleo” jest wystawiony kosz do którego można składać dary, które będą rozdzielone pomiędzy potrzebujących z naszej parafii.

8.W sobotę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani w przedsionku kościoła mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele będzie miało miejsce w sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 1700.

9.Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa kierujemy do wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia.