SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

21 lipca 2024

1.Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 39 za sprzątanie i złożoną ofiarę  360 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na piątek  do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 40; P. Edward Grochot, Podłęże, Balachówka, od P. Grochot do P. Żaków.

3.Za tydzień, w niedzielę 28 lipca – z racji przypadającego we czwartek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie.

4.W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali na remonty kwotę  11100 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

5.Jutro 22 lipca o godz. 1830 koronka i litania do św. Rity, a o godz. 1900 Msza św. z nabożeństwem ku czci św. Rity. Prośby i podziękowania można składać w zakrystii. Młodzież w przedsionku będzie rozprowadzać róże.

6.W niedzielę 28 lipca odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Chętni na wyjazd z naszej parafii mogą zgłaszać się do p. Anny Krystian. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 1200.

7.Pielgrzymka Krakowska odbędzie się w dniach od 6-11 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę będą od 1 sierpnia w Parafii Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach. Kto nie da rady podjąć trudu pielgrzymowania może poprzez Bank Modlitwy powierzyć pątnikom swoją intencję. Można ją zapisaną na kartce i wrzucić do specjalnie oznaczonej puszki. Ewentualne datki złożone z tej okazji będą przeznaczone na wsparcie organizacji grupy z Niepołomic.

8.Pani Sołtys zaprasza mieszkańców Podłęża na zebranie wiejskie w sprawie Funduszu Sołeckiego. Spotkanie odbędzie się 30 lipca br. o godz. 1800 w Domu Kultury Siedlisko.

9.Polska Fundacja Ratownictwa Medycznego serdecznie dziękuje za wsparci ich działalności. W dniu 30 czerwca zebrali do puszek kwotę 3173 zł. Bóg Zapłać.

KALENDARZ LITURGICZNY

• Poniedziałek – Święto św. Marii Magdaleny
  • Wtorek – Święto św. Brygidy
  • Środa – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • Czwartek – Święto św. Krzysztofa patrona kierujących i podróżujących oraz św. Jakuba, Apostoła.
  • Piątek – wspomnienie św. Anny i Joachima, rodziców NMP oraz dziadków Pana Jezusa.

10. Słowa życzeń kierujemy do wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia, a zwłaszcza do P. Krzysztofa naszego organisty, życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Naszych zmarłych otaczamy nasza modlitwą, wypraszając im Boże Miłosierdzie.