NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

7 kwietnia 2024 r.

1.Druga Niedziela Wielkanocna to Święto Bożego Miłosierdzia, obchodzone na wyraźne życzenie Pana Jezusa przekazane św. Faustynie. Po każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.

2.Dziś obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Szczególne podziękowania kieruje do Pań i Panów z naszego parafialnego Caritas za ich ogromne zaangażowanie w pomoc potrzebującym z naszej parafii.

3.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 24 za sprzątanie i złożoną ofiarę 300 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 25, P. Wanda Szybińska, Podłęże, ul. Kapliczna, od P. Szewczyków do P. Czopów.

4.Z racji przeżywanych niedawno wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej, jutro przypada przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszy porannej i wieczornej będzie można przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje przystąpienia do zabrania z zakrystii.

5.Za tydzień Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na dalsze prace w naszych kościele.

6.W sobotę, 13 kwietnia o godz. 1200 w Łagiewnikach zakończenie w naszej diecezji peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów. Serdecznie zapraszam.

7.W sobotę, 13 kwietnia, podczas wieczornej Mszy św. będziemy polecać Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, kobiety, które oczekują potomstwa.

8.Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.