Ogłoszenia parafialne 28.04.2024

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 kwietnia 2024 r.

 

1.Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy podejmować nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 27 za sprzątanie i złożoną ofiarę 320 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na czwartek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 28, P. Teresa Waś, Podłęże, ul. Wąska prawa strona.

3.W poniedziałek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława Biskupa i męczennika

4.We wtorek, 30 kwietnia, po wieczornej Mszy św. pierwsze nabożeństwo majowe z procesją.

5.W środę rozpoczynamy miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy z Matką Bożą. Każdego dnia o godz. 1730 będziemy odprawiali nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.

6.W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski patronki naszej Parafii. W tym dniu ponowimy akt Jasnogórskich Ślubów Narodu. W tym dniu Msze święte w naszym kościele o godz. 700, 900, 1130 i 1700. Mszy św. o godz. 1130 będzie przewodniczył ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Będziemy dziękować Bogu za konsekrację naszej świątyni, której dokonał 60 lat temu ksiądz Arcybiskup Karol Wojtyła. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do udziału w Mszy Odpustowej i procesji. Zachęcam do udekorowania domów flagami narodowymi.

7.W tym tygodniu do chorych pójdziemy w pierwszy czwartek od godz. 830. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 1600. W sobotę na Mszy św. o godz. 700 będziemy modlić się w intencji Wynagradzającej Sercu Matki Bożej. Zapraszam szczególnie Róże Różańcowe.

8.Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Poniedziałek – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora kościoła, patronki Europy.
  • Czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora kościoła.  
  • Sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Patrona strażaków i hutników.

9.Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Polski. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.