Ogłoszenia parafialne, 26.02.2017 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 26.02.2017

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 53. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 54., Katarzyna Bobek, Zakrzowiec, od p. Pilchów do p. Czaplaków
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w środę – Środa Popielcowa
  w sobotę – Święto św. Kazimierza Królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej
 • Dziś rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne poprzedzające Wielki Post. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja od godziny 15.00 do 17.00, a o godz. 17.00 Msza św. O prowadzenie Adoracji prosimy dziś Parafian z Podłęża; w poniedziałek (od 15.00-17.00) – Parafian z Zakrzowa oraz we wtorek (od 15.00-17.00) Parafian z Zakrzowca.
 • W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy i rozdamy książeczki do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Eucharystii krótkie spotkanie organizacyjne.
 • W środę – Środa Popielcowa, która rozpoczyna Okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem: rano o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 17.00 i 18.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły co do ilości i co do jakości. Trzy posiłki w ciągu dnia i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, prosimy zgłosić chorych w zakrystii. Wyjazd do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek od godz. 16.30 oraz w piątek od godz. 16.00.
 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczynamy w najbliższy piątek. Dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 17.30.
 • W pierwszą sobotę miesiąca na Mszę świętą poranną zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, po Mszy świętej zmianka tajemnic różańcowych.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi ks. Kamil Żółtaszek. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo dorosłych, młodzież i dzieci. Po nabożeństwie Msza święta.