Ogłoszenia parafialne 25.02.2024

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 Luty 2024

 

1.W rozważanej dziś ewangelijnej perykopie o Przemienieniu Chrystusa na górze, Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 12-15 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 800 zł na utrzymanie kościoła. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 16; P. Władysław Bąk, Podłęże, ul. Wielicka, lewa strona od ul. Kolejowej do P. Bąk.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 1600. Do chorych pójdziemy w piątek 22 marca. W pierwszą sobotę o godz. 700 Msza św. wynagradzająca Sercu Matki Bożej. Zapraszamy szczególnie róże różańcowe.

4.Przypominamy, że w naszym kościele Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1630 i po Mszy wieczornej, a w Niedziele o godz. 1600 Gorzkie Żale. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

5.Dyrekcja Szkoły Podstawowej ogłasza nabór dzieci 7-letnich do pierwszej klasy na rok szkolny 2024/2025 oraz dzieci 6-letnich do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025. Zapisy potrwają od 26 lutego do 15 marca 2024 roku. Druki do pobrania będą dostępne na stronie internetowej szkoły www.sppodleze.pl lub w sekretariacie szkoły. Wypełnione wnioski lub zgłoszenia należy składać w wersji papierowej od poniedziałku do piątku od 800 – 1500 w sekretariacie.

6.Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprasza uczniów klas maturalnych na spotkania „ Z literaturą przez wieki”, które pomogą w przygotowaniu do egzaminu. Zajęcia odbędą się w piątek 1 marca od godz. 1800 i będą kontynuowane do końca kwietnia.

7.W imieniu Dyrekcji, Nauczycieli, Personelu, Dzieci oraz Rodziców Przedszkola Samorządowego w Podłężu serdecznie zapraszamy, w niedzielę 3 marca, wszystkich parafian na uroczystą Mszę św. w związku z obchodami 790 rocznicy urodzin Św. Kingi, Patronki Przedszkola. Mszę św. o godz. 1100 odprawi ks. dr Michał Kania, Rektor Seminarium Duchownego w Krakowie. Po Mszy św. dzieci zapraszają na przygotowane przedstawienie. Serdecznie Zapraszamy.

8.Kino parafialne w Niepołomicach zaprasza na film pt. „Opiekun”. Film będzie emitowany 1 marca (piątek) i 3 marca ( niedziela) o godz. 1900.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i Bożego pokoju.