Ogłoszenia parafialne 24.03.2024

NIEDZIELA PALMOWA

24 marca 2024

1.Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm z procesją nastąpi przy Krzyżu Misyjnym na Mszy Świętej o godz. 1100. Młodzież ze Szkoły Podstawowej rozprowadza palmy. 

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 21 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 600 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 22-23; P. Alicja Łagowska, P. Zofia Kaczmarczyk, Podłęże, ul. Środkowa i ul. Kolejowa do p. Kaczmarczyków.

3.Bóg zapłać wszystkim którzy składali dary i ofiary na przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie zbiórki darów żywnościowych oraz sprzedaż baranków wielkanocnych i paschalików.

4.Schola i Służba Liturgiczna naszej Parafii zapraszają wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową ulicami Podłęża, która odbędzie się dziś ok. godz. 1800.  Wyruszymy spod kościoła, kierując się na cmentarz parafialny. Na zakończenie będzie udzielana komunia święta. Strażaków prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy.

5.W Wielki Czwartek, w Sanktuarium św. Jana Pawła II, o godz. 1000 Mszą Krzyżma św. rozpocznie się w naszej Archidiecezji Kongres Eucharystyczny i trwać będzie do 15 czerwca. Ksiądz Arcybiskup serdecznie zaprasza do udziału w tym wydarzeniu. W Wielki Czwartek nie ma Mszy porannej. Zapraszamy na godz. 1800 na Mszę Wieczerzy Pańskiej, a następnie na Adoracyjne czuwanie do godz. 2100.

Wielki Piątek dzień śmierci Chrystusa. O godz. 1800 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja JEZUSA w Wielki Piątek potrwa do godz. 2400. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od 730 do 1730. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 1000, 1100, 1200 i 1300. Liturgia wieczorna rozpocznie się o godz. 1800 od poświęcenia ognia i zapalenia paschału przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne ( przynosimy świece).

W Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna o godz. 630 a po niej Msza święta. Pozostałe Mszę św. o godz. 900, 1100 i 1700. W Poniedziałek Wielkanocny Mszę św. jak w Niedzielę.  

7.W WIELKI CZWARTEK KANCELARIA BĘDZIE NIECZYNNA.

8.Niech Pan wszystkim błogosławi za wszelkie dobro, życzliwość i troskę o kościół. Niech Matka Boża królowa Polski i św. Jan Paweł II wypraszają Wam potrzebnych łask.