Ogłoszenia parafialne, 22.12.2019 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU, 22.12.2019 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 22. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 23., Zofia Kaczmarczyk, Podłęże, ul. Środkowa, od p. Krawczyków do p. Kaczmarczyków
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w środę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego
  w czwartek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
  w piątek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty
  w sobotę – święto Świętych Młodzianków, męczenników
 • Bóg zapłać za wszystkie dary składane do kosza i za ofiary pieniężne. Zrobiono z nich paczki, które zostały rozwiezione do rodzin potrzebujących z naszej wspólnoty. Dziękujemy Paniom i Panom z Zespołu Charytatywnego za przygotowanie i rozdawanie paczek.
 • We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia, informujemy, że w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale zachęcamy do zwyczajowego zachowania postu.  Mszy świętej wieczornej nie będzie, zapraszamy na Pasterkę o północy. Zanim zasiądziemy do stołu wigilijnego, odmówmy wspólną modlitwę i odczytajmy fragment Pisma Świętego – o Narodzeniu
 • Informujemy, że składka zebrana w czasie Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS wysyłana do Kurii Metropolitalnej. Następnie, z 25. grudnia przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze” do Rzymu. Natomiast z 26. grudnia na działalność Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II
 • W wigilijną noc zapraszamy na czuwanie przed Pasterską, które odbędzie się 30 minut przed Liturgią. Czuwanie, jak co roku przygotowała schola i Liturgiczna Służba Ołtarza
 • W piątek 27. grudnia na Mszy św. porannej poświęcenie wina.
 • Rodzina Państwa Kapustów bardzo prosi o nie wspomaganie finansowe chorego Mieczysława Kapusty oraz prosi o nie częstowanie go alkoholem, ponieważ jest to człowiek chory i uzależniony, a takie działanie nie pomaga, ale szkodzi.
 • Dziękujemy Panom Bednarczykom za przekazane choinki do kościoła oraz Państwu Krzysztofek za przekazanie szydełkowych ozdób choinkowych. Chórowi „Totus Tuus” dziękujemy za osadzenie choinek, a Panu Szelągowi za ich oświetlenie. Dzieciom dziękujemy za wykonanie ozdób choinkowych oraz młodzieży za udekorowanie drzewek.
 • Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczynamy 27. grudnia. Jako pierwszych odwiedzimy Parafian z Zakrzowca. Szczegółowy program kolędy został zamieszczony na internetowej stronie parafialnej.  Prosimy by na godz. 8.30 z każdego rejonu przyjechał przedstawiciel po Księdza, p. Kościelnego i ministrantów. Przypominamy, że kolęda dla Pana Kościelnego jest wynagrodzeniem za Jego całoroczną pracę. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Stefana.