Ogłoszenia parafialne 21.04.2024

`

CZWARTA  NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 kwietnia  2024 r.

 

1.Dziś czwarta niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 26 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 450 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 27, P. Maria Stós, Podłęże, ul. Wąska, od ul. Kolejowej obie strony do P. Jała i P. Basista.   

3.W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali na remonty w naszym kościele kwotę 12500 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wieczorną z nabożeństwem ku czci św. Rity. O godz. 16.30 odmówimy koronkę do św. Rity i Litanie.

5.W środę zapraszamy na Mszę wieczorną z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie Przedstawicieli Rady Parafialnej na plebanii.

6.W piątek zapraszamy uczniów klas VI i VII na Mszę św. wieczorną i spotkanie.

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  • Czwartek – święto św. Marka, ewangelisty.

7.Informujemy, że 3 maja Mszę św. Odpustową ku czci Matki Bożej Królowej Polski odprawi o godz. 1130 Jego Eminencja ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz. Już dziś zapraszam wszystkich parafian do udziału w Mszy odpustowej i procesji.

8.Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.