Ogłoszenia parafialne 21.01.2024

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

21 stycznia 2024 r.

 Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego.

Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 2 za sprzątanie i złożoną ofiarę 600 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonów od 3-5; P. Krzysztof Krupiński, P. Jan Woda i P. Artur Rybacki, Podłęże, ul. Wielicka od P. Grelów do P. Rynduch i ul. Wielicka od P. Czaplak do P. Janiczak.

W poniedziałek 22 stycznia Msza święta wieczorna połączona z nabożeństwem do św. Rity. Młodzież w przedsionku będzie rozprowadzać róże. Prośby i podziękowania do św. Rity można składać w zakrystii.

W piątek 26 stycznia na Mszę świętą wieczorną i spotkanie zapraszamy uczniów klas VI i VII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Stowarzyszenie „Pomoc Bliźniemu” dziękuje naszej Wspólnocie Parafialnej za pomoc w zebraniu środków na zakup samochodu dla podopiecznych stowarzyszenia. Zebrali kwotę 2585 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • środa – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła.
  • czwartek  – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
  • piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  • niedziela – wspominamy św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o ks. Prałacie Tomaszu oraz o P. Kościelnym Tomaszu Buczku, którzy obchodzić będą swoje imieniny. W niedzielę 28 stycznia na Mszy świętej o godz. 1100 będziemy modlić się wspólnie w intencji ks. prałata.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy Wszystkim tym, którzy nas przyjęli za wspólną modlitwę i rozmowy. Dziękujemy za złożone ofiary, których część będzie przeznaczona na rzecz: Uniwersytetu Papieskiego JPII, seminarium krakowskiego, misje oraz bratnią pomoc. Za otwartość Waszych serc składamy serdeczne Bóg zapłać.

Słowa życzeń kierujemy ku solenizantom i jubilatom. Niech Bóg Wam błogosławi każdego dnia, a Matka Boża Królowa Polski wyprasza potrzebnych łask.