Ogłoszenia parafialne 19.05.2024

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19 maja 2024 roku.

 

1.Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

2.Dziękujemy rodzicom dzieci z klas IV za sprzątanie. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 29; P. Grażyna Klima, Podłęże, ul. Wąska, lewa strona.

3.Dziękujemy diakonowi Jakubowi, Chórowi „TOTUS TUUS”, naszej Scholii, Służbie Liturgicznej, dzieciom z Przedszkola św. Kingi a także wszystkim obecnym za udział w sobotnim w koncercie z okazji 104-tej rocznicy urodzin naszego Patrona, św. Jana Pawła II. W niedzielę po Mszy św. wieczornej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2100. Po Adoracji zaśpiewamy Apel Jasnogórski.

4.Dziękuje Rodzicom uczniów klas trzecich, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej za ufundowanie nowego Mszału. Bóg zapłać.  

5.W środę zapraszamy na Mszy św. z nabożeństwem ku czci św. Rity. O godz. 1630 odmówimy koronkę i litanię do św. Rity, a po Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci św. Rity połączone z majówką. Młodzież będzie rozprowadzać róże. Prośby i podziękowania można składać w zakrystii.

6.W sobotę, 25 maja, Diakon Jakub Gierczak przyjmie świecenia kapłańskie. Jest organizowany wyjazd autokarem na święcenia do katedry Wawelskiej i są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii przez całą niedzielę. Msza prymicyjna w naszej parafii będzie 2 czerwca na Mszy św. o godz. 1100.

7.Już dziś proszę Parafian o przygotowanie i przystrojenie ołtarzy na Boże Ciało (30.05). Procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 900. Trasa procesji tak jak w ubiegłym roku. Pójdziemy od kościoła ul. Wielicką, ul. Piaski i ul. Kortową w kierunku cmentarza. Mszy św. o godz. 900 będzie przewodniczył nasz rodak ks. Piotr Pilch. Będziemy razem z nim dziękować za 10 lat jego posługi kapłańskiej.

8.W niedzielę, 26 maja, Dzień Matki. Na nabożeństwie majowym będziemy modlić się w intencji naszych MAM.  

 KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek – Święto Matki Kościoła

Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana.    

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Matki Bożej i Świętego Jana Pawła II.  Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.