Ogłoszenia parafialne 17.03.2024

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 MARCA 2024 ROKU

 

1.Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zgodnie z tradycją zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 19-20 za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 500 zł na utrzymanie kościoła. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 21; P. Leszek Wojciechowski, Podłęże, ul. Kolejowa, lewa strona.

3.Dziś od godz. 1000 do 1400 w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu odbędzie się kiermasz świąteczny. Będzie możliwość zakupienia ozdób świątecznych, produktów wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Podłężu.

4.Dziś po Mszy św. wieczornej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000. Po zakończeniu Adoracji, Schola i Służba Liturgiczna zapraszają na Pantomimę i modlitewne dziękczynienie, które zakończy Apel Jasnogórski i modlitwa w intencji Ojczyzny.   

5.W piątek, 22 marca odwiedziny chorych o godz. 830. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub w kancelarii. O godz. 1630 odprawimy Drogę Krzyżową a po niej rozpocznie się Msza św. z nabożeństwem do św. Rity. Po Mszy św. wieczornej nie będzie Drogi krzyżowej.

6.Schola i Służba Liturgiczna naszej Parafii zapraszają wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową ulicami Podłęża, która odbędzie się w Niedzielę Palmową 24 marca o godz. 1800. Wyruszymy spod kościoła, kierując się na cmentarz parafialny. Na zakończenie będzie udzielana komunia święta. Strażaków prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy.

7.W niedzielę, 24 marca, wejdziemy w obchody Wielkiego Tygodnia. Przed Mszą o godz. 1100 zgromadzimy się przy Krzyżu Misyjnym, by z palmami w uroczystej procesji wejść do świątyni. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

8.W Niedzielę Palmową Dzieci i Młodzież z naszej Szkoły będą rozprowadzać palmy. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc dzieciom z Madagaskaru w ramach akcji” Palma dla Malgasza”

9.Dziś Panie z Parafialnego Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne i paschaliki. W sklepie „Paleo” jest wystawiony koszt do którego można składać produkty, które zostaną rozdzielone między potrzebujących z naszej parafii.

 Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – Uroczystość ku czci św. Józefa

10.Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.