Ogłoszenia parafialne 14.08.2022

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14 sierpnia 2022

 

1.Dziś dwudziesta niedziela zwykła. Niech moc Chrystusa płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.  

2.Dziękuje Paniom i Panom z rejonu 40 za sprzątanie i złożoną ofiarę 210 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 41; P. Stanisław Klima, Podłęże, Balachówka, od P. Klimów do P. Śliwów  

3.Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. Msze Święte w naszej świątyni jak w niedzielę.

4.Już dziś informujemy, że 4 września na Mszy św. dożynkowej o godz. 1100 będziemy dziękować za tegoroczne plony i prosić o błogosławieństwo Boże dla całej wspólnoty. Oprawę przygotowują mieszkańcy Zakrzowa.

Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – wspomnienie św. Stefana, króla Węgierskiego.
  • Środa – święto św. Jacka prezbitera, wielkiego czciciela Matki Bożej, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
  • Sobota – wspomnienie św. Bernarda, opata cystersów w Clairvaux i doktora Kościoła.

5.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożej łaski oraz zdrowia i opieki Matki Bożej Królowej Polski. Szczególne życzenia składamy  Panu Stefanowi Spytkowi honorowemu kościelnemu oraz naszym szafarzom: Panu Jackowi Żakowi i Panu Jackowi Ślusarkowi.