Ogłoszenia parafialne 14.01.2024

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

14 stycznia 2024 r.

 

1.Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 1 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 450 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na piątek prosimy Panie i Panów z rejonu 2; P. Tadeusz Szybiński, Podłęże, ul. Wielicka, od P. Augustynowiczów do p. Mielców

3.W niedziele 21 i 28 stycznia na Mszę świętą o godz. 1100   zapraszamy mieszkańców Podłęża. Na zakończenie Mszy świętej będzie udzielane rodzinom indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

4.Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Środa – wspomnienie św. Antoniego, opata.
  • Piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.   

5.Słowa życzeń kierujemy ku solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Niech Maryja Królowa Polski i św. Jan Paweł II, wyproszą Wam potrzebnych łask do wypełnienia woli Bożej.

 

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

Poniedziałek 15.01 – od godz. 900 – ZAKRZÓW – ul. Chodnik, następnie ul. Węgrzecka od strony Węgrzc Wielkich prawa strona i ul. Wielicka prawa strona od p. Jachimczak do stacji benzynowej.

Piątek 19.01.  – od godz. 900 – ZAKRZÓW – ul. Leśna od p. Michalec i  do autostrady, ul. Pogodna, następnie ul. Brzozowa do Zajazdu Celtyckiego.

 Sobota 20.01 – od godz. 900 – ZAKRZÓW – ul. Wielicka od p. Czaplak-Nowak i ul. Zacisze, ul. Piaski obie strony wraz z ul. Polną, Turówka, Krótka i ul. Sportowa do p. Ptaszników.