Ogłoszenia parafialne, 13.08.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 19. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 13.08.2017

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 18. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 19., Bożena Żurek, Podłęże, oba budynki stacyjne
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  we wtorek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
  w środę – wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla
  w czwartek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
 • Dziś Rada ds. Modernizacji Kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni. Bóg zapłać. Informujemy, że w dniu jutrzejszym musimy wpłacić ostatnią ratę za wymianę okien w kwocie 42 620 zł.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie ks. kan. Tadeusza Szarka, naszego byłego proboszcza. Jednocześnie informujemy, że w Bazylice w Łagiewnikach zostaną odprawione zamówione Msze święte za zmarłego, 13.08 o godz. 18.00 od parafii Podłęże, 20.08 o godz. 12.00 od rodziny Pająków z Podłęża, 27.08 o godz. 9.00 od Pana kościelnego z Podłęża
 • W trzeci piątek miesiąca, tj. 15. lipca o godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu  i Koronkę do Miłosierdzia Bożego do godz. 17.00.
 • Panu kościelnemu Stefanowi Spytkowi oraz Panom szafarzom Jackowi Żakowi i Jackowi Ślusarkowi składamy serdeczne życzenia obfitości łask od Boga za przyczyną ich patronów oraz błogosławieństwa Bożego dla nich i ich rodzin.
 • W czasie wakacyjnego wypoczynku nie zapominajmy o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy świętej. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła na codzienną modlitwę, drzwi zewnętrzne są otwarte od godz. 7.00 do 17.30.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice zachęca wszystkich mieszkańców do składania podpisów wyrażających sprzeciw wobec zmiany ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, w wyniku której od 1 października 2017 roku nocna opieka medyczna będzie świadczona wyłącznie w szpitalach. Listy, na których można złożyć podpis i wyrazić sprzeciw wobec zmian trafiły do ośrodków zdrowia i urzędu miasta. Więcej w tej sprawie znajduje się na stronie www.niepolomice.euNa ekranach polskich kin można oglądać film hiszpańskich twórców pod tytułem: „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.