Ogłoszenia parafialne 12.05.2024

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 12 maja 2024r.

 1.Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Módlmy się, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”

2.Dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie. Na piątek do sprzątania prosimy rodziców dzieci klas czwartych,  które w niedzielę będą obchodzić rocznicę pierwszej komunii.

3.Wczoraj uczniowie klas trzecich po raz pierwszy przyjęli Pana Jezusa w Komunii świętej. Przez cały tzw. Biały tydzień będziemy wraz z dziećmi dziękowali Bogu za ten dar.

4.Rada Rodziców oraz Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Podłężu serdecznie zapraszają na Zielony Kiermasz, który odbędzie się w sobotę 18 maja na terenie szkoły w godz. 0d 1000 – 1300. Podczas wydarzenia można będzie kupić rozsady warzyw i kwiatów wyhodowanych przez uczniów i rodziców. Będzie również strefa małej gastronomi. Dla dzieci warsztaty kolorowych bransoletek oraz malowanie twarzy. 

5.Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Krakowskiej zaprasza  19 maja na Ogólnopolska Pielgrzymkę kobiet do Częstochowy. Wyjazd o godz. 800 z parkingu klasztoru w Staniątkach. Zapisy u P. Rozalii Klima. Szczegółowe informację na plakacie.     

6.W sobotę, 18 maja, przypada 104. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar Jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Z tej okazji Schola, Służba Liturgiczna, Chór „Totus Tuus” oraz dzieci z przedszkola zapraszają na koncert który rozpocznie się o godz. 1800.

7.W niedzielę, 19 maja na Mszy św. o godz. 1100  uczniowie klas czwartych będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii. Z tej racji próba liturgii będzie  w kościele w środę i czwartek po nabożeństwie majowym. Spowiedź będzie w piątek od godz. 1600.

8.Przypominamy, że nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej odprawiamy w kościele po Mszy wieczornej. Zachęcam do udziału dzieci, młodzież oraz dorosłych.   

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Wtorek – święto św. Macieja apostoła
  • Czwartek – Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.   

9.Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.