Ogłoszenia parafialne, 10.12.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 2. NIEDZIELĘ ADWENTU, 10.12.2017 

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 35. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 36., Weronika Makuch, Podłęże, Trawniki, od p. Biernatów do p. Piskorz-Cioś
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 • Dziś Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Do Caritasu odprowadzamy 12 zł za świece duże, 6 zł za świece małe.
 • W dniu dzisiejszym na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Na Mszy św. poświęcimy medaliki.
 • W trzeci piątek miesiąca o godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu  i Koronkę do Miłosierdzia Bożego do godz. 17.00.
 • Od soboty 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus
 • Już dziś informujemy o spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii, która odbędzie się 16. grudnia w sobotę. Z Sakramentu Pokuty będzie można skorzystać w godzinach: rano szczególnie dla dzieci i młodzieży od 10.00 do 12.00 oraz od 15.30 do 17.00. W dniu spowiedzi odwiedzimy chorych, do których nie jeździmy w pierwsze piątki, prosimy zgłosić chętnych w zakrystii.
 • Przypominamy, że produkty żywnościowe można wkładać do kosza obok ołtarza Jezusa Miłosiernego. Jest to nasz dar serca na święta dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Dyrektor, Nauczyciele, Rada Rodziców oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu serdecznie zapraszają na Jasełka Szkolne, które odbędą się w niedzielę, 17 grudnia 2017 roku o godz. 15.00 w budynku Szkoły. W programie kiermasz ozdób świątecznych, jasełka, poczęstunek dla wszystkich Gości, prezentacja staropolskich dań wigilijnych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Podłężu