Ogłoszenia parafialne 10.03.2024

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2024 r.

1.Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości płynącej ze zbliżającej się pamiątki naszego zbawienia.

2.Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Wykorzystajmy ten czas do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych i do odnowienia swojej więzi z Chrystusem i z Kościołem. Modlitwie całej Wspólnoty polecamy dzieło rekolekcji, dobrą spowiedź i osobę rekolekcjonisty – ks. dr hab. Andrzeja Kieliana. Dniem spowiedzi będzie wtorek. Serdecznie prosimy również, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. Kancelaria we wtorek będzie nieczynna.

3.W sobotę, 16 marca o godz. 1000 w kaplicy św. Józefa odprawimy Mszę św. Serdecznie zapraszamy.

4.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 17-18 za sprzątanie i złożona ofiarę w wysokości 500 zł na utrzymanie kościoła. Na piątek do sprzątanie prosimy Panie i Panów z rejonu 19 – 20, P. Bożena Żurek, P. Bogdan Sowa, Podłęże, oba budynki stacyjne i Podłęże, ul. Kolejowa, prawa strona.

5.Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1600. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 1630 i po Mszy wieczornej.

6.Panie z Parafialnego Caritas w przyszłą niedzielę będą rozprowadzać baranki i paschaliki. W sklepie „Paleo” jest wystawiony kosz do którego można składać dary, które będą rozdzielone pomiędzy potrzebujących z naszej parafii.

7.W niedziele, 17 marca, po Mszy św. wieczornej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20. Po zakończeniu Adoracji, Schola i Służba Liturgiczna zapraszają na Pantomimę i modlitewne dziękczynienie, które zakończy Apel Jasnogórski.

8.W niedzielę, 17 marca w godz. 1000 – 1400 w szkole Podstawowej w Podłężu, odbędzie się kiermasz wielkanocny. Będzie możliwość zakupienia ozdób świątecznych, ciast a także produktów świątecznych wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Podłężu.  

9.Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa kierujemy do wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia.