Ogłoszenia parafialne, 08.11.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 32. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 08.11.2020 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 7. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 250 zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w środę Panie i Panów z rejonu 8., Ryszard Bigaj, Podłęże, od p. Kapustów do p. Bigajów
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  w środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
  w czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  w piątek – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
 • W środę Narodowe Święto Niepodległości, Msza święta w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 9.00
 • Normalnie w tym czasie odbywała się zbiórka na ogrzewanie kościoła, ze zrozumiałych względów zbiórki nie będzie, tak jak nie było zbiórki na utrzymanie cmentarza.
 • Problemy pandemii dotknęły i nas. Ograniczenie wiernych w kościele spowodowało również drastyczne ograniczenie ofiar na utrzymanie naszego kościoła. Nie ukrywamy, że sytuacja jest trudna, a comiesięczne opłaty niestety się nie zmniejszają. Co roku o tej porze przeprowadzaliśmy zbiórkę na ogrzewanie kościoła i utrzymanie cmentarza, z wiadomych przyczyn, nie możemy jej przeprowadzić w zwyczajnej formie, więc zdecydowaliśmy się na przeniesienie tej zbiórki do internetu. Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie naszego kościoła w tym trudnym dla wszystkich czasie, nasze zobowiązania do końca roku wynoszą około 15.000 zł, składają się na to rachunki za media, opłaty, które musimy przekazać do Kurii. Wiemy, że nasi Parafianie mają ogromne serca do pomocy, nigdy nie myśleliśmy, że kiedyś zwrócimy się do Was z taką prośbą, ale sytuacja jest wyjątkowa. Z naszej strony zapewniamy Was o ciągłej modlitwie i już teraz dziękujemy za wsparcie.
 • Link tutaj https://zrzutka.pl/y8p38u