Ogłoszenia parafialne 07.01.2024

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

7 stycznia 2024 r.

1.Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej. Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 60 za sprzątanie i złożoną ofiarę 200 zł na utrzymanie kościoła. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 1; P. Danuta Pająk, Podłęże, ul. Zakościele, od P. Szymańskich do P. Trojanów .

3.Dziś Dzieci z Przedszkola im. Św. Kingi w Podłężu zapraszają na Jasełka na godz. 1600, a Schola, Służba Liturgiczna oraz Chór ”Totus Tuus” na wspólne kolędowanie po Mszy świętej wieczornej.

4.W sobotę na Mszy świętej wieczornej będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji kobiet oczekujących potomstwa i proszących o nie.

5.W niedzielę, 14 stycznia, na Mszy świętej o godz. 1100 będzie śpiewał zespół góralski „Szafrany” z Rabki-Zdroju. Po Mszy świętej odbędzie się krótki koncert. Serdecznie zapraszamy.

6.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” a dla dzieci nowy miesięcznik „Staś”.

7.KOLĘDA ZAPLANOWANA NA TEN TYDZIEŃ ZOSTAJE PRZENIESIONA NA PRZYSZŁY TYDZIEŃ.