Ogłoszenia parafialne 05.05.2024

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

5 maja 2024

 

1.Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Pragniemy przez wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu zawierzyć siebie i nasze rodziny Chrystusowi Panu przez ręce Matki Bożej.

2.Bóg zapłać wszystkim za pomoc w przygotowaniu Uroczystości Odpustowej ku czci Matki Bożej Królowej Polski połączonej ze Jubileuszem 60-lecia konsekracji naszego Kościoła. Dziękuje ks. prałatowi Tomaszowi, ks. Diakonowi Jakubowi, Nadzwyczajnym Szafarzom, Radzie Parafialnej, Służbie Liturgicznej, Scholii, Panom Kościelnym, Panu Organiście, Chórowi Totus Tuus, Różom Różańcowym, Stowarzyszeniu Rodzin katolickich, Caritasowi, Paniom i Panom niosącym feretrony, Panom noszących Baldachim, Pocztom sztandarowym Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym dzwoneczkami, Paniom z kwiaciarni za udekorowanie Kościoła oraz Właścicielom Piekarni Pieprzyca za ofiarowane chleby. Wszystkim Parafianom niech Matka Boża wyprasza potrzebnych łaski.

3.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 28 za sprzątanie i złożoną ofiarę 520 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Do sprzątania prosimy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

4.Przypominamy, że nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki Bożej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.

5.W sobotę o godz. 1100 Uroczystość Pierwszej Komunii dzieci z klas trzecich. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek po nabożeństwie, które rozpocznie się o godz. 1500.

KALENDARZ LITURGICZNY   

  • Poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  • Środa – Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.

6. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.