Ogłoszenia parafialne 02.06.2024

DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

2 czerwca 2024 r.

 

1.Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zamiast kazania Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1100 ks. Jakub Gierczak odprawi uroczystą Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym.

2.Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i uświetnienia uroczystości i procesji Bożego Ciała, a więc: Kapłanom, Szafarzom, Panu Organiście, Panom Kościelnym, Osobom przygotowującym ołtarze, Służbie Liturgicznej, Scholii, Chórowi „Totus Tuus”, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym i rocznicowym, Paniom i Panom niosącym obrazy, feretrony, asyście do baldachimu, Paniom noszącym świece, Paniom z kwiaciarni, strażakom i policji za zabezpieczenie procesji oraz parafianom i gościom. Niech Pan wszystkim błogosławi.

3.Do końca oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne łączymy z nabożeństwami czerwcowymi o godz. 1730. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Proszę, aby dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach majowych na zakończenie oktawy przyniosły plansze. 

4.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonów 30 i 32 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 400 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na czwartek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 31; P. Tomasz Nowak, Podłęże, ul. Krótka, lewa strona.

5.W środę po Mszy św. wieczornej i procesji spotkanie Rady Parafialnej na plebani.

6.Zapraszam uczniów kl. VI i VII przygotowujących się do bierzmowania w piątek na Mszę świętą i nabożeństwo wieczorne.

7.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszy piątek od godz. 830 pójdziemy z komunią św. do chorych. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Od godz. 1600 okazja do spowiedzi.

8.Za tydzień w niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na dalsze remonty. Bóg zapłać za składane ofiary.

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  • Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny.

9.Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Polski. A naszych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.