Ogłoszenia parafialne 01.04.2024

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

1 kwietnia 2024 r.

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do umożliwienia nam jak najlepszego przeżycia Triduum Paschalnego. Ks. Prałatowi za posługę w konfesjonale oraz pomoc w sprawowaniu liturgii Triduum Paschalnego, dziękuje tym Państwu którzy przygotowali dekorację Bożego Grobu, Panom Kościelnym: Tomaszowi i Andrzejowi za przygotowanie ciemnicy, a Pani Dorocie i pracownikom kwiaciarni za dekoracje kwiatami. Dziękuje Wszystkim za wspólną modlitwę w czasie Triduum Paschalnego; Różom Różańcowym, Paniom z Parafialnego Caritas, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Scholii za prowadzenie adoracji w ciemnicy i przy grobie Pańskim. Druhnom i Druhom Straży Pożarnej z Zakrzowca i Podłęża za warte przy Grobie Pańskim. Dziękuje Panu Organiście i Chórowi „Totus Tuus” oraz scholii za śpiew podczas Triduum Paschalnego. Ks. Diakonowi, Prezesowi Służby Liturgicznej, Ceremoniarzom, Szafarzom i całej Służbie Liturgicznej za oprawę liturgii. Dziękuje dziewczynkom sypiącym kwiaty na rezurekcji a chłopcom za dzwonienie. Dziękuje Paniom i Panom noszącym feretrony i baldachim. WSZYSTKIM niech Bóg błogosławi za zaangażowanie i pomoc.

Dziękuje Paniom i Panom z rejonu 22-23 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 760 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 24; P. Marek Ptasznik, Podłęże, ul. Kapliczna, od P. Sosińskich do P. Jana Ciastonia i P. Marka Ptasznika.

We wtorek, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Po Mszy wieczornej będzie wspólne czuwanie z Janem Pawłem II przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.30 Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim i odśpiewaniem Barki.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. W pierwszy czwartek od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych. Z racji oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 1630. W pierwszą sobotę Róże różańcowe zapraszamy na godz. 700 na Mszę św. wynagradzającą Sercu Matki Bożej.

W sobotę, 6 kwietnia w naszej Archidiecezji rozpocznie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Nasza parafia ma zaproszenie do udziału w peregrynacji 12 i 13 kwietnia. Program jest wywieszony w gablocie. Zachęcam do udziału.

W niedzielę, 7 kwietnia, czcić będziemy Boże Miłosierdzie. Po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Akcja pod nazwą „ Palma dla Malgasza” ma już 24 lata. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, uczniowie Szkoły Podstawowej w Podłężu pragną podziękować za pomoc, wsparcie, miłe słowo i wyrozumiałość. Zebrano kwotę 5428 zł. Każdego roku uczniowie naszej szkoły z najbliższymi, dzieci z Przedszkola Samorządowego w Podłężu, schola parafialna wykonują palmy, które przekazują na kiermasz. Wszystkim którzy się zaangażowali w akcję bardzo serdecznie dziękujemy.

Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od Zmartwychwstałego Pana.