OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14 listopada 2021 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14 listopada 2021 roku

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.
2. Dziś obchodzimy Dzień Solidarność z Kościołem Prześladowanym oraz V Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „ Ubogich zawsze macie u siebie”. Z tej okazji przez cały tydzień można składać ofiarę do puszki Caritasu na wsparcie dla ubogich.
3. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 1 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 380 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 2; P. Tadeusz Szybiński, Podłęże, ul. Wielicka od P. Augustynowiczów do P. Mielców.
4. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbywa się pół godziny przed Mszą św. wieczorną, a w środę po mszy bo łączymy Ją z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W niedzielę za tydzień Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na ogrzewanie.
6. W piątek 19 listopada po mszy św. wieczornej o 17.30 spotkanie dla uczniów kl. VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
7. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św.
W KALENDARZU LITURGINCZYM
środa – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży.
sobota – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
Życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej składamy wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia.