Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę zwykłą, 25 lipca 2021

1. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi.

2. Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 45, za posprzątanie kościoła, złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 250 zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w środę po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 46, Krystyna Rakoczy, Podłęże, Rudzica, od p. Cubanów do p. Korniów

3. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

4. W związku z otrzymanym z sądu wnioskiem o ustanowienie drogi koniecznej, zapraszam byłą Radę Parafialną na krótkie spotkanie na plebanię we wtorek o 17.30.

5. Jeśli ktoś ma intencję i chce, aby została włączona do modlitwy różańcowej w trakcie pielgrzymki do Częstochowy, można ją zapisać na kartce i wrzucić do specjalnie oznaczonej skrzyneczki „ BANK MODLITWY”.

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP.

  • czwartek – wspomnienie św. Marty, siostry Marii i Łazarza

  • sobota – Wspomnienie  św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.