Ogłoszenia parafialne 25.08.2024

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

25 sierpnia 2024 r.

1. Jezus jest drogą, prawdą i życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie i żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 46 za sprzątanie oraz złożoną ofiarę w wysokości 530 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na piątek prosimy do sprzątania Panie i Panów z rejonu 47-48;  P. Genowefa Więcław, P. Lucyna Śliwa, Zakrzów, ul. Sportowa, od P. Ptaszników do P. Marków i Zakrzów, ul. Piaski.

3. W środę o godz. 1900 odprawimy Mszę św. z nabożeństwem do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy.

4. W niedziele, 1 września na godz. 1100 na Mszę św. zapraszamy szczególnie dzieci.

5. Już dziś informuję, że 8 września o godz. 1100 odprawimy Mszę św. „ dożynkową” na której będziemy dziękować za otrzymane łaski i prosić o błogosławieństwo dla Całej Wspólnoty Parafialnej. Oprawę przygotowują mieszkańcy Zakrzowca.

6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje w niedzielę 8 września Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej . Szczegółowe informacje w gablocie.

7. Przypominamy, że od 1 września Msze św. w tygodniu sprawowane są o godz. 700 i 1700, a w niedzielę o 700,900,1100 i 1700. Kancelaria Parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od 1745 do 1845.

KALENDARZ LITURGICZNY:

• Poniedziałek   – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
  • Wtorek              – Wspomnienie św. Moniki
  • Środa                 – Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  • Czwartek          – Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Zmarłym wypraszajmy Boże Miłosierdzie.