Ogłoszenia parafialne 15.09.2024

DWUDZIESTA CZWARTA  NIEDZIELA ZWYKŁA

15 września 2024 r.

1.Dzisiaj w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych nieprzemijających wartości.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 50 za sprzątanie i złożone ofiary w wysokości 660 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 51, P. Maria Młyńska, Zakrzów, ul. Węgrzecka, lewa strona.

3.Dziękujemy całej wspólnocie parafialnej za udział w uroczystościach dożynkowych, a szczególnie Mieszkańcom Zakrzowca za przygotowanie oprawy uroczystości dożynkowych.

4.W niedzielę 22 września Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na dalsze remonty w naszym kościele.

5.W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 1100 spotkanie dla rodziców, dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.

6.Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Podłężu zaprasza na Rodzinny Piknik Szkolny, który odbędzie się 22 września w godz. od 1400 do 1800. W programie zawody sportowe, pokazy, warsztaty oraz wiele innych atrakcji. Będzie loteria fantowa, w tym roku główna nagroda to hulajnoga elektryczna. Zachęcamy do skorzystania ze strefy gastronomicznej, a w szczególności na własnoręcznie przygotowany przez uczniów poczęstunek. Z racji Pikniku w Szkole, Msza św. wieczorna będzie o godz. 1900. Intencja Mszy świętej przyjęta na godz. 1700 będzie odprawiona o godz. 1900

7.Informujemy że Msza święta i nabożeństwo ku czci św. Rity będzie 23 września, w poniedziałek o godz. 1700. Koronka i litania do św. Rity będzie o 1630.

8.Parafia Dziesięciu Tysięcy Męczenników organizuje Seminarium Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie będzie w czwartek, 26 września o godz. 1900 w Kościele w Rynku.

KALENDARZ LITURGICZNY:

• poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana.
  • wtorek – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.
  • środa – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i polskiej młodzieży.
  • piątek – wspomnienie świętych męczenników Koreańskich.
  • sobota – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

9.Życzenia Opieki Matki Bożej Królowej Polski i św. Jana Pawła II przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Naszym zmarłym wypraszajmy Boże Miłosierdzie