Ogłoszenia parafialne 14.07.2024

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

14 LIPCA 2024 r.

1.Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych podróży.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 38 za sprzątanie i złożona ofiarę 290 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 39, P. Marek Nosal, Podłęże, Sopoty, od P. Mitków do P. Kaźmierczyków.

3.Dziś Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na remonty w naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

4.W dniach od 6-11 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapisy na Pielgrzymkę rozpoczną się 1 sierpnia w parafii 10 Tysięcy Męczenników w Niepołomicach.

5.W niedziele 28 lipca br. odbędzie Archidiecezjalna Pielgrzymka osób starszych, seniorów i dziadków do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zapisy dla chętnych na wyjazd z naszej parafii u P. Anny Krystian.

6.Sołtys Zakrzowa zaprasza mieszkańców Zakrzowa na zebranie wiejskie w sprawie Funduszu Sołeckiego. Spotkanie odbędzie się 18 lipca br. o godz. 1800 w Szkole Podstawowej w Zakrzowie

KALENDARZ LITURGICZNY

• Poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła
  • Wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel
  • Czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych. Naszych zmarłych otaczajmy modlitwą aby wyprosić im Boże Miłosierdzie.