Ogłoszenia parafialne 08.09.2024

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

8 września 2024 r.

1.Słowa Jezusa skierowane do głuchoniemego są wezwaniem dla każdej i każdego z nas, aby otworzyć się na Boże działanie. Niech wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu otworzy nasze serce na łaskę Bożą i wypełni nas pokojem i ufnością. Naszą modlitwę łączymy z modlitwą uczestników Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

2.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania. Dziś obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, zwane w Polsce święte Matki Bożej Siewnej. Jako Wspólnota Parafialna dziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory.

3.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 49 za sprzątanie oraz złożoną ofiarę w wysokości 750 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 50; P. Joanna Kozioł, Zakrzów, ul. Węgrzecka, prawa strona i osiedle Koliber-Park

4.W środę po Mszy św. wieczornej i Nowennie do MB Nieustającej Pomocy odbędzie się spotkanie Przedstawicieli Rady Parafialnej na plebanii

5.Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci i lektorzy), Schole dziecięcą i młodzieżową, które po wakacyjnej przerwie z pełnym zaangażowaniem i wielkim entuzjazmem pragną wznowić i kontynuować działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup. Spotkanie dla kandydatów na ministranta będzie w sobotę o godz. 900, a dla kandydatek do scholii o godz. 1000.

6.Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki z Grupy Niepołomice zapraszają na spotkanie po pielgrzymkowe 14 września na godz. 1800

KALENDARZ LITURGICZNY

• Poniedziałek -wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  • Piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora kościoła.
  • Sobota – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

7.Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. A naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.