Ogłoszenia parafialne 01.09.2024

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

1 września  2024 r.

1.Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia. Warto z rozpoczynającym się u najmłodszych nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać.

2.Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach prośmy o dar pokoju na świecie i módlmy się za tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

3.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 47-48 za sprzątanie oraz złożoną ofiarę w wysokości 1130 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Do sprzątania na piątek prosimy Panie i Panów z rejonu 49; Zakrzów, ul. Turówka.

4.Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam na wspólną modlitwę o błogosławieństwo Boże na dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku nauki będzie w poniedziałek o godz. 830.

5.Przypominamy, że Msze św. w tygodniu sprawowane są o godz. 700 i 1700, a w niedzielę o godz. 700,900,1100 i 1700. Kancelaria Parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od 1745 do 1845.

6.Stowarzyszenie Rodzin katolickich organizuje pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 8 września. Szczegółowe informacje w gablocie.

7.Biblioteka Publiczna w Niepołomicach serdecznie zapraszają na Narodowe Czytanie. Wydarzenie odbędzie się w piątek 6 września o godz. 1800 w Zamku Królewskim w Niepołomicach. Fragmenty „ Kordiana” Juliusza Słowackiego przeczyta aktor Wiktor Zborowski.

W tym tygodniu przypada:

• pierwszy czwartek – od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  • pierwszy piątek – do chorych pójdziemy od godz. 830. Okazja do spowiedzi od godz. 1600.
  • Pierwsza sobota – na godz. 700 na Mszę św. zapraszamy szczególnie róże różańcowe.

KALENDARZ LITURGICZNY:

• Wtorek – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

8.Życzenia obfitości Bożej łaski dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Zmarłym wypraszajmy dar Boże Miłosierdzia.