Ogłoszenia parafialne 30.06.2024

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

30 czerwca 2024

 

1.Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem

 2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 36-37 za sprzątanie i złożoną ofiarę 560 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 35; P. Krystyna Walaszek, Podłęże, ul. Trawniki, od P. Pilch do P. Wyrwa i od P. Lisowskich do P. Taborskich.

 3.W pierwszy piątek od godz. 830 pójdziemy do chorych. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Od godz. 1800 okazja do spowiedzi świętej.  W pierwszą sobotę zapraszamy Róże Różańcowe na Mszę św. o godz. 700

 4.Informujemy, że od 1 lipca do 31 sierpnia Msze św. będą we wtorek i czwartek o godz. 700, a poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 1900. W niedzielę o godz. 700, 900, 1100 i 1900.  Kancelaria jest czynna we wtorek od 800 – 900 i w środę od 1745 – 1845.

 5.Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje 14 lipca br. wyjazd na Pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 6.Dziś w naszej parafii, tak jak w roku ubiegłym, gościmy ratowników z Polskiej Fundacji Ratownictwa Medycznego, którzy opowiedzą nam o swojej pracy. W salce katechetycznej po Mszy św. o godz. 900  i 1100 poprowadzą prelekcje na temat zawałów serca i udarach – jak rozpoznawać, jak reagować. Po Mszach św. będą zbierać ofiary do puszek na dalszą działalność fundacji.

 KALENDARZ LITURGICZNY

  • Środa – Święto św. Tomasz Apostoła.
  • Czwartek – Święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
  • Sobota – wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań i Panów z naszego Parafialnego „ Caritas”.

7.Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych i tych którzy z naszej wspólnoty w tym tygodniu odeszli do wieczności.