Ogłoszenia parafialne 28.01.2024

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

28 stycznia 2024 r

1.Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 3-5 za sprzątanie i złożoną ofiarę 900 zł na utrzymanie kościoła. Na czwartek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 6-7; P. Janina Motor, P. Barbara Golonka, Podłęże, ul. Staropocztowa i Podcegielnia oraz Podłęże, ul, Kręta.

3.W środę, Msza św. wieczorna połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy św. odbędzie się spotkanie Przedstawicieli Rady Parafialnej.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota. W pierwszy czwartek od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszy piątek od godz. 900 odwiedziny chorych. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Od godz. 1600 okazja do spowiedzi świętej. Na Mszę świętą o godz. 1700 zapraszamy uczniów kl. VI i VII. W sobotę o godz. 700 Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Matki Bożej. Na wspólną Eucharystię zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe. Po Mszy świętej zmianka tajemnic różańca.

5.W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 700, 1700 i 1830. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.

KALENDARZ LITURGICZNY

  • Środa – wspomnienie św. Jana Bosko, pedagog i apostoł młodzieży.
  • Sobota –wspomnienie św. Błażeja, orędownik w chorobach gardła.

6.Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej i św. Jan Paweł II. Pamiętajmy dziś o ks. Prałacie Tomaszu Boroniu i o P. Tomaszu Buczku naszym kościelnym, którzy obchodzą swoje imieniny.