Ogłoszenia parafialne 23.06.2024

DWUNASTA  NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2024

1.Dzieciom i młodzieży, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom oraz wszystkim urlopowiczom życzymy błogosławionego wypoczynku. Pamiętajmy o dniach niedzielnych i  świątecznych oraz o szacunku dla miejsc świętych okazywanym poprzez odpowiednie zachowanie i odpowiedni strój.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 34 za sprzątanie i złożoną ofiarę 500 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 36-37; P. Weronika Makuch, P. Piotr Piszczkiewicz, Podłęże, ul. Trawniki, od P. Biernatów do P. Piskorz-Cioś i od P. Wojasów do P. Szelągów

3.W niedzielę 30 czerwca po Mszy św. wieczornej ostatnie nabożeństwo czerwcowe.

4.Informujemy, że od 1 lipca do 31 sierpnia Mszę św. będziemy odprawiać: we wtorek i czwartek o godz. 700, a w pozostałe dni o godz. 1900. W niedzielę o godz. 700, 900, 1100 i 1900. Kancelaria będzie czynna we wtorek od 800– 900 i w środę od 1745–1845.

5.W przyszłą niedzielę 30.06.2024 w naszej wspólnocie będziemy gościć tak jak w roku ubiegłym ratowników z Polskiej Fundacji Ratownictwa Medycznego. Na zakończenie Mszy Świętej powiedzą krótkie świadectwo oraz będą zbierać ofiary do puszek na dalszą działalność. Po Mszach św. o godz. 9 i 11 w sali pod kościołem poprowadzą również prelekcje na temat zawałów serca i udarów mózgu – jak rozpoznawać, jak reagować. Serdecznie zapraszamy.” 

 KALENDARZ LITURGICZNY

  • Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • Czwartek – Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.
  • Piątek – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  • Sobota – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

6.Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich miłosierdziu Boga.