Ogłoszenia parafialne 18.02.2024

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 Lutego 2024

1.Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech czas wielkiego postu umocni nas w zmaganiach ze złem

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 11 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 730 zł na utrzymanie kościoła. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonów 12-15, Podłęże, ul. Piaski, od Apteki obie strony do granicy Staniątek.   

3.W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali na ogrzewanie kwotę 13100 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

4.Zapraszamy dzisiaj, na godz. 1600 na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątek zapraszamy na drogę krzyżową na godz. 1630 oraz po Mszy św. wieczornej.

5.W czwartek, 22 lutego, kolejne nabożeństwo do św. Rity. O godz. 1630 odmówimy koronkę do św. Rity i Litanie. O godz. 1700 Msza św. a po niej nabożeństwo do św. Rity. Młodzież będzie rozprowadzać róże. Prośby i intencję można składać w zakrystii.

 Kalendarz Liturgiczny

  • Czwartek – Święto Katedry św. Piotra

6.Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.