Ogłoszenia parafialne 16.06.2024

JEDYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

16 czerwca 2024 r.

 

  1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie Ks. dr Wojciecha Barana, który przybliża nam postać bł. Ks. Michała Rapacza.

 

  1. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 33 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 200 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 34, P. Anna Krystian, Podłęże, ul. Ogrodowa od P. Christów do Wcisłów.

 

  1. W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali na remonty kwotę 11400 zł. Składamy serdeczne Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

  1. W piątek, 21 czerwca, kończy się rok szkolny i katechetyczny. Chcemy wyrazić wdzięczność Bogu za ten czas. Dlatego zapraszamy przedszkolaki, uczniów szkoły podstawowej, młodzież, nauczycieli i rodziców w czwartek, 20 czerwca, na Mszę św. na godz. 1700. Będziemy również dziękować ks. Jakubowi za Jego całoroczną pracę w naszej wspólnocie. Od godz. 1630 okazja do spowiedzi.

 

  1. W sobotę, 22 czerwca o godz. 1700 Msza św. wieczorna będzie połączona z nabożeństwem do św. Rity. O godz. 1630 odmówimy koronkę i litanie do św. Rity. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii. Młodzież przed Mszą św. będzie rozprowadzać róże.

 

  1. W niedzielę 23 czerwca ks. Dominik Bucki pochodzący z Rabki-Zdroju odprawi o godz. 1100 Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym.

 

  1. W przyszłym roku, na przełomie lipca i sierpnia, w ramach Roku Jubileuszowego, odbywać się będzie Jubileusz Młodych. Z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd na to wydarzenie. Każdego, kto jest zainteresowany wyjazdem i szczegółami zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek, 18 czerwca o godz. 1900 w Domu św. Karola, przy parafii 10 tysięcy Męczenników w Niepołomicach w Rynku. Szczegóły u ks. Michała Korbela.

 

Kalendarz Liturgiczny:

 

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  • Piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.

 

  1. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.