Ogłoszenia parafialne, 11.06.2017 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 10. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 11.06.2017

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 8. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł.W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 9., P. Kruszyna-Krępa, Podłęże, od p. Lebiestów do p. Wilkoszów
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała)
  w sobotę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona Caritas, Paniom i Panom z naszego parafialnego Caritas składamy podziękowania za pracę dla naszej społeczności
 • W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 • Dziś Rada ds. Modernizacji Kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni. Bóg zapłać. Po Mszy świętej członków Rady zapraszamy na krótkie spotkanie na plebanii.
 • W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, ok. godz. 11.30 (po procesji) i 17.00.Procesja po Mszy świętej o godz. 9.00 – pójdziemy od kościoła ul. Wielicką, następnie ul. Kolejową i ul. Wąską pod kapliczkę i ul. Wielicką do kościoła.Prosimy przygotować ołtarze:
 • I. u p. Rybackich z hasłem: „Jezus zaprasza”
 • II. przy pani Sołtys z hasłem: „Jezus umacnia”
 • III. przy kapliczce św. Józefa z hasłem:  „Jezus idzie z nami” (w budowie pomagają mieszkańcy Zakrzowa)
 • IV. przy kościele z hasłem: „Jezus jednoczy”, (budują mieszkańcy Zakrzowca, pomaga schola)
  Prosimy również o udekorowanie swoich domów oraz trasy procesji. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do udziału w procesji, zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, OSP, Chór Totus Tuus, Scholę, Lektorów, Ministrantów, Szafarzy, Panie i dziewczęta w strojach krakowskich oraz Panów do niesienia feretronów, Panie ze świecami, Panów do baldachimu. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Po procesji Msza św. w kościele ok. godz. 11.30, dzieci zapraszamy na słodycze przed główne drzwi kościoła.
 • Przez cały tydzień oktawa Procesji Bożego Ciała – zapraszamy na Msze św. wieczorną o godz. 17.00 wotywną o Najświętszej Eucharystii z procesją wokół kościoła. Liczymy na liczny udział tak dorosłych jak i dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci pierwszokomunijnych i obchodzących rocznicę I Komunii Świętej
 • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.
 • W miesiącu czerwcu codziennie po wieczornej Mszy św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.