Ogłoszenia parafialne 07.07.2024

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

7 lipca 2024

 1.Dziś po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 35 za sprzątanie i złożoną ofiarę 350 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 38; P. Andrzej Szeląg, Podłęże, Sopoty, od P. Szewczyków do P. Łobodzińskich.

 3.W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas Nowenny o godz. 19.30 prosimy Ją we wszystkich naszych potrzebach.

 4.W przyszłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać za składane ofiary

 5.W dniach 9-10 lipca odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można sprzęt składać obok stacji trafo.  

Kalendarz Liturgiczny

  • Dziś w Niedzielę – wspomnienie bł. Rodziny Ulmów: Wiktorii i Józef oraz siódemki ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej.
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • Czwartek – Święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy. 
  • Piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  • Sobota – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

6.W dniach od 6-11 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapisy na Pielgrzymkę rozpoczną się 1 sierpnia w parafii 10 Tysięcy Męczenników w Niepołomicach. Kto nie da rady podjąć trudu pielgrzymowania może poprzez Bank Modlitwy powierzyć pątnikom swoją intencję. Można ją zapisaną na kartce wrzucić do specjalnie oznaczonej puszki. Ewentualne datki złożone z tej okazji będą przeznaczone na wsparcie organizacji grupy z Niepołomic. 

7.Wszystkim Solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, a wyjeżdzającym na urlopy i wakacje dobrego wypoczynku i szczęśliwych powrotów do domu. A zmarłych Parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.