Ogłoszenia duszpasterskie XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 12 września 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 12 września 2021 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia.
2. W dniu dzisiejszy w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, Sługa Boży Kard. Stefan Wyszyński oraz matka Elżbieta Róża Czacka zostaną ogłoszeni Błogosławionymi. Dziękujemy Bogu za dar Nowych polskich błogosławionych.
3. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 52 za sprzątanie i ofiary w wysokości 260 zł złożoną na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 53. P. Małgorzata Taborska; Zakrzowiec, od. P. Porębskich do P. Targosz
4. Dziękujemy Mieszkańcom Zakrzowca za przygotowanie tegorocznych uroczystości dożynkowych.
5. Dziś Rada Parafialna zbiera dobrowolne ofiary na remonty. Bóg zapłać za Wasze ofiary, hojność i modlitwę
6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11 00 spotkanie dla rodziców, dzieci z klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.

KALENDARZ LITURGICZNY:
poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
środa – wspomnienie Najświętszej Marii Panny Bolesnej
czwartek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
sobota – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i polskiej młodzieży.

9. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.