Ogłoszenia 26.05.2024

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26 maja 2024 r.

1.Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2.W dniu wczorajszym 13 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie, wśród nich ks. Jakub Gierczak, który 2 czerwca o godz. 1100 odprawi Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym.

3.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 29 za sprzątanie i złożona ofiarę 300 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła . Na piątek prosimy do sprzątania Panie i Panów z rejonu 30 i 32. P. Jacek Szeląg i P. Stanisław Buczek, Podłęże, ul. Krótka, prawa strona i ul. Rzeczna, od P. Cybulskich do P. Gastoł. 

4.W czwartek, 30 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić Chrystusa o błogosławieństwo dla Kościoła, Ojczyzny i naszych rodzin. Msze św. o godz. 700, 900i bezpośrednio po procesji na cmentarzu oraz o 1700. Po Mszy o godz. 900 wyruszymy w procesji ul. Wielicką, ul. Piaski, ul. Kortową do cmentarza. Zapraszamy do czynnego udziału: dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, Służbę liturgiczną, Schole, Róże Różańcowe, Chór „Totus Tuus”, asysty do niesienia obrazów, feretronów i chorągwi, poczty sztandarowe, asystę do baldachimu oraz wszystkich Parafian i Gości. Udekorujmy nasze domy. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały o godz. 1730.

Proszę o przygotowanie Ołtarzy:

I. Przy kościele – P. Sołtys z rodziną Klimków i Kopaczów wraz z sąsiadami oraz P. Lucyna wraz z mieszkańcami Zakrzowa.

II. Przy kwiaciarni MAK – P. Rybacka, P. Klima, P. Bieniek i właściciele kwiaciarni.

III. Przy aptece – P. Teresa Pilch z rodziną Lebiestów i Klimów,  P. Anna Krystian z sąsiadami i właściciele apteki.

IV. Przy kaplicy cmentarnej – mieszkańcy Zakrzowca, Państwo Kleszczyńscy, Pani Sołtys z sąsiadami, .

5.W sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W czasie nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się za wszystkie dzieci. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy Róże Różańcowe na Mszę św. wynagradzającą Sercu NMP o godz. 700 .

KALENDARZ LITURGICZNY:  

  • We wtorek – wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
  • W środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek.
  • W piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ostatni dzień nabożeństw majowych.
  • W sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika.

6.Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Zapraszamy Mamy, na nabożeństwo majowe, które będziemy sprawować w ich intencji. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz zmarłych Parafian.