Ogłoszenia parafialne 29.09.2024

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

29 września 2024 r.

1.Dziękujemy Bogu za cały miniony miesiąc, otrzymane dobro.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 52 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 330 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Do sprzątania na piątek prosimy Panie i Panów z rejonu 53-54, P. Małgorzata Taborska, P. Katarzyna Bobek, Zakrzowiec, od P. Porębskich do P. Czaplaków.

3.We wtorek, rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 1730. W kościele w poszczególne dni modlitwę różańcową będą prowadzić:

w poniedziałek        –        Róże Różańcowe

we wtorek              –        Parafialne Koło Caritas

w środę                  –        Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

w czwartek             –        Dzieci

w piątek                 –        Kandydaci do bierzmowania

w sobotę                –        Schola i Służba liturgiczna

4. W tym tygodniu przypada

– Pierwszy czwartek – Od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

– Pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 830. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 1600.

– Pierwsza sobotę – Na Mszę św. na godz. 700 oraz na zmiankę tajemnic różańca zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

5.W niedzielę, 6 października na Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie różańców dla dzieci z klas trzecich. O godz. 16.00 procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Zapraszamy

6.Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę ofiar dla poszkodowanych podczas powodzi. Nasza wspólnota parafialna zebrała i przekazała kwotę 18500 zł. Wielkie Bóg Zapłać.

7.W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali na dalsze remonty kwotę 11070 zł. Wielki Bóg Zapłać.

8.Od wtorku w kancelarii będzie można zamawiać intencje mszalne na I półrocze nowego roku.

9.Informujemy, że od 25 września zostało uruchomione nowe konto parafialne. Numery kont będą podane na stronie parafialnej oraz w gablocie.

KALENDARZ LITURGICZNY:

niedziela dzisiejsza  – święto ŚŚ Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

poniedziałek           – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

wtorek                    – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

środa                      – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

piątek                      – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

sobota                    –  wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

10.Życzenia obfitości Bożej łaski oraz opieki Matki Bożej Królowej Polski i św. Jana Pawła II przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Zmarłych polecajmy w modlitwie Miłosierdziu Bożemu.