Ogłoszenia parafialne 22.09.2024

DWUDZIESTA  PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

22 września 2024 r.

1.Młodzież jest nadzieją Kościoła – te słowa nieustannie powtarzał św. Jan Paweł II od początku swojego pontyfikatu, wciąż szukając dróg dotarcia z przesłaniem Ewangelii do młodych serc. Otoczmy modlitwą wszystkich młodych.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 51 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 950 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Do sprzątania na piatek prosimy Panie i Panów z rejonu 52; P. Wojciech Ciastoń, Zakrzów, ul. Wielicka, od P. Władysława Czaplaka do P. Wszołek

3.Dziś w Szkole Podstawowej od 14 -18 odbędzie się Piknik Rodzinny. Serdecznie zapraszamy. Z racji Pikniku w Szkole, Msza św. wieczorna będzie o godz. 1900. Intencja Mszy świętej przyjęta na godz. 1700 będzie odprawiona o godz. 1900

4.Jutro, poniedziałek o godz. 1700 Msza św. z nabożeństwem ku czci św. Rity. O godz. 1630 odmówimy koronkę i litanię ku czci św. Rity. Prośby i podziękowania można składać w zakrystii. Młodzież w przedsionku kościoła będzie rozprowadzać róże.

5.W środę o godz. 1700 Msza św. z nabożeństwem ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.Młodzież klas VII i VIII, która pragnie kontynuować przygotowanie do przyjęci sakramentu bierzmowania zapraszam w niedzielę, 29 września na Mszę św. na godz. 1700. Po Mszy św. spotkanie w kościele.

7.Dziś zbiórka ofiar pieniężnych na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi.

KALENDARZ LITURGICZNY:

• poniedziałek – wspomnienie św. O. Pio
  • piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
  • sobota – wspomnienie św. Wacława, męczennika

8.Życzenia opieki Opatrzności Bożej oraz Matki Najświętszej przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.