Ogłoszenia parafialne 20.10.2024

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. JANA PAWŁA II

20 października 2024 r.

1.Polecamy dziś całą Wspólnotę Parafialną opiece naszego patrona Św. Jana Pawła II. O godz. 1130 Mszę św. Odpustową odprawi Dziekan naszego Dekanatu ks. dr Piotr Studnicki.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 57 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 710 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na piątek prosimy do sprzątania Panie i Panów z rejonu 58;  P. Cecylia Łach, Zakrzowiec, od P. Myszków do P. Kleszczyńskich.

3.Dziękuje wszystkim Różom Różańcowym i naszej młodzieży za prowadzenie Adoracji w sobotę przed Uroczystością Odpustową ku czci św. Jana Pawła II.

4.W ubiegłą niedzielę młodzież na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrała kwotę 3180 zł. Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali na remonty 11600 zł. Składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

5.Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy o godz. 1730.

6.Zapraszamy w poniedziałek 21 października na Mszę św. wieczorną połączoną z nabożeństwem ku czci św. Rity. O godz. 1630 odmówimy koronkę, litanie do św. Rity o godz. 1700 Msza św. i nabożeństwo różańcowe. Intencje można składać w zakrystii. Młodzież będzie rozprowadzać róże. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7.Na wypominki jednorazowe, roczne oraz cmentarne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

8. W niedzielę 27 października po Mszy św. o godz. 11 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.

KALENDARZ LITURGICZNY

Wtorek – Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona naszej parafii oraz kaplicy na cmentarzu. Z tej okazji w sobotę na cmentarzu odprawimy uroczystą Mszę św. o godz. 1000.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom przekazujemy życzenia Błogosławieństwa Bożego i opieki naszym patronów. Zmarłych otoczmy modlitwą polecając ich Bożemu Miłosierdziu