Ogłoszenia parafialne 13.10.2024

DWUDZIESTA ÓSMA  NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2024 r.

1.Przeżywając XXIV Dzień Papieski dziękujemy Bogu za osobę, pontyfikat i przykład świętości Jana Pawła II. Młodzież przed kościołem będzie zbierać ofiary do puszek na wsparcie fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 55-56 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 1340 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na piątek prosimy do sprzątania Panie i Panów z rejonu 57; P. Bogumiła Juszczyk. Zakrzowiec, od P. Kluzków do P. Romańskich.

3.Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają dziś dobrowolne ofiary na dalsze remonty w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4.Dziękuje Różom Różańcowym za przygotowanie ołtarzy, kwiaty, chórowi „Totus Tuus” za śpiew i wszystkim tym którzy uczestniczyli w procesji różańcowej.

5.Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych, których Kościół otacza modlitewną troską. Jedną z form są wypominki. W naszej parafii wypominki jednorazowe i roczne i cmentarne można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Na stoliku są dostępne specjalne kartki „wypominkowe”, na których prosimy wpisywać zmarłych – drukowanymi literami i w mianowniku.

6.W poniedziałek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

7.Za tydzień w niedzielę 20 października o godz. 1130 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa w związku ze wspomnieniem św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. dr Piotr Studnicki – Dziekan naszego Dekanatu. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w uroczystościach a szczególnie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, chór Totus Tuus, scholę, Panów do niesienia baldachimu oraz Panie do niesienia feretronów, Róże Różańcowe, Stowarzyszenie Rodzin katolickich, a Straż Pożarną prosimy o zadbanie o porządek. Okazja do spowiedzi w sobotę od godz. 1600. W ramach Duchowego przygotowania do Uroczystości Odpustowej, zapraszam na czuwanie modlitewne w sobotę po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie różańcowym do godz. 2100, które zakończymy Apelem Jasnogórskim i wspólnym odśpiewaniem pieśni „Barka”.

8.W środę zapraszam Przedstawicieli Rady Parafialnej na spotkanie po Mszy św. wieczornej.

KALENDARZ LITURGICZNY:

• we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
  • w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Jest to również dzień w którym przeżywamy rocznicę wyboru Ks. Kard. Karola Wojtyłę na stolicę Piotrową.
  • w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty
  • sobota – wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

9. Życzenia obfitości Bożej łaski i opieki Matki Bożej przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.  Naszych zmarłych otoczmy modlitwą wypraszając im Boże Miłosierdzie.