Wypominki

Kościół niemal od zarania swych dziejów szczególną troską modlitewną otacza zmarłych. Podczas każdej Mszy św. modlimy się za wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Jedną z form troski o zmarłych są tzw. Wypominki, występujące w dwojakiej odmianie: jako jednorazowe – gdy imię zmarłego wyczytuje i modli się tylko raz podczas listopadowego różańca za zmarłych, oraz roczne – gdy zmarłych wspomina się przez cały rok, w każdą niedzielę przed Mszą św. Jednorazowa ofiara za wypominki jest dobrowolna. W przypadku wypominków rocznych ofiara za intencję wynosi tyle, ile intencja mszalna. W naszej parafii wypominki można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kontynuujemy także zwyczaj wypominków cmentarnych. W przedsionku kościoła znajdują się specjalne kartki „wypominkowe”, na których prosimy wpisywać imiona zmarłych – drukowanymi literami i w mianowniku z dopiskiem przy nich „on”, „ona”.

Kartkę można pobrać tutaj