NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

NIEDZIELA

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

9 kwietnia 2023 r.

1.Zmartwychwstał Pan! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech Pan Błogosławi całą naszą codzienność. Niech Chrystusowe Błogosławieństwo zagości w naszych domach i zaowocuje prawdziwą radością i nadzieję, że każde JUTRO będzie pełne Bożej obecności i niech prowadzi nas do doczesnego i wiecznego szczęścia. WESOŁEGO ALLELUJA i BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT!

 2.Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

3.Dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do umożliwienia nam jak najlepszego przeżycia Triduum Paschalnego. Ks. Prałatowi za posługę w konfesjonale i pomoc podczas liturgii, Panom Kościelnym: Tomaszowi i Andrzejowi oraz Służbie Liturgicznej i Scholii za przygotowanie ciemnicy i Bożego Grobu, a Pani Dorocie i pracownikom kwiaciarni za dekoracje kwiatami. Dziękuje Wszystkim za wspólną modlitwę w czasie Triduum Paschalnego., Różom Różańcowym, Paniom z Parafialnego Caritas, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Scholii za prowadzenie adoracji w ciemnicy i przy grobie Pańskim. Druhnom i Druhom Straży Pożarnej za warte przy Grobie Pańskim. Dziękuje Panu Krzysztofowi i Chórowi „Totus Tuus” oraz scholii za śpiew podczas Triduum Paschalnego. Ceremoniarzom, Szafarzom i całej Służbie Liturgicznej za oprawę liturgii. Dziękuje dzieciom w strojach komunijnych, dziewczynkom sypiącym kwiaty na rezurekcji a chłopcom za dzwonienie. Dziękuje Paniom i Panom noszącym feretrony i baldachim. WSZYSTKIM niech Bóg błogosławi za zaangażowanie i pomoc.

4.Dziękuje Paniom i Panom z rejonu 15 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 250 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 16; P. Władysław Bąk, ul. Wielicka, lewa strona, od ul. Kolejowej do P. Bąk.

 5.W piątek z racji oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6.W niedzielę za tydzień czcić będziemy Boże Miłosierdzie. Po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.

 7.Akcja pod nazwą „ Palma dla Malgasza” ma już 23 lata. Zebrano kwotę 4483 zł. Społeczność Szkoły Podstawowej Dziękuje Wszystkim, którzy na przestrzeni tych lat dołożyli swoją cegiełkę, aby dać dzieciom z odległego kraju nadzieję na lepsze jutro. Bóg zapłać.

8.Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od Zmartwychwstałego Pana.