Ogłoszenia Parafialne 20.03.2022

 

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20 marca 2022

1.Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

 2.Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00, a w piątek na drogę krzyżową o 16.15 i 17.30.

3.Informujemy, że w tym roku zamiast rekolekcji wielkopostnych, nasza parafia we wrześniu będzie przeżywać misje. Spowiedź wielkopostna będzie 9 kwietnia w sobotę.

 4.W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali 8650 zł na remonty. Kwota została wpłacona na konto remontowe. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 5.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 19 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 170 zł na utrzymanie kościoła. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 20; P. Bogdan Sowa, Podłęże, ul. Kolejowa, prawa strona.  

 6.Zapraszam Przedstawicieli Rady Parafialnej na spotkanie w środę 23 marca po Mszy świętej wieczornej na plebanię.

 7.W piątek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Ten dzień to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. W tym dniu, na prośbę Ojca świętego Franciszka na Mszy św. wieczornej odmówimy akt zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

 8.W piątek od godz. 18.00 do 21.00 oraz w sobotę od 15.00 do 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z modlitwą w obronie życia i o pokój na Ukrainie. Zapraszam do wspólnego czuwania i modlitwy.

 9.Dziś Panie z Parafialnego Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne i paschaliki. Koszt 7 zł. Ofiary będą przeznaczone na wsparcie dla potrzebujących. Również dziś po Mszach św. można w salce składać dary przeznaczone na pomoc dla Ukrainy.