Ogłoszenia Parafialne 22.05.2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22 maja 2022

 

Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki.

Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 27 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 170 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątanie prosimy Panie i Panów z rejonu 28; P. Teresa Waś, Podłęże, ul. Wąska, prawa strona

Dziękuje Panu Piotrowi Urychowi i Firmie DARLift Pana Dariusz Klimy za naprawę instalacji odgromowej na kościele.

Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste wprowadzenie relikwii św. Rity. Dziękuje Radzie Parafialnej za ufundowanie relikwiarza w którym będą umieszczone relikwie św. Rity, a Różom Różańcowym i Parafianom za ofiarowany ornat z Jej wizerunkiem. 

Jutro rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – dawne Dni Krzyżowe. Do środy włącznie, wraz z Maryją, będziemy prosili o błogosławieństwo dla pracujących na roli, o pogodę sprzyjającą dla obfitych plonów i uchronienie od klęsk żywiołowych.

 Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 W czwartek przypada DZIEŃ MATKI. Pamiętajmy tego dnia o naszych Mamach. Nabożeństwo majowe będzie w intencji wszystkich Matek. Dla żyjących będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Naszej Patronki, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

 

Kalendarz Liturgiczny

 Wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

Czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Polski.