Ogłoszenia parafialne 7.05.2023

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

7 maja 2023

 

1.Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Pragniemy przez wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu zawierzyć siebie i nasze rodziny Chrystusowi Panu przez ręce Matki Bożej.

2.Bóg zapłać wszystkim za pomoc w przygotowaniu Uroczystości Odpustowej ku czci Matki Bożej Królowej Polski połączonej ze Złotym Jubileuszem kapłaństwa ks. Bednarczyka, naszego rodaka. Dziękuje ks. prałatowi Tomaszowi, Radzie Parafialnej, Sołectwu z Podłęża i Zakrzowca. Służbie Liturgicznej, Scholii,  Panom Kościelnym, Panu Organiście, Chórowi Totus Tuus, Różom różańcowym, Stowarzyszeniu Rodzin katolickich, Caritasowi, Paniom i Panom niosącym feretrony, Baldachim, Pocztom sztandarowym Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwoneczkami oraz Paniom z kwiaciarni za udekorowanie Kościoła. Wszystkim Parafianom niech Matka Boża wyprasza potrzebnych łaski.

3.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 19 i 20 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 500 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Do sprzątania na czwartek prosimy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

4.Przypominam, że nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież. 

5.W sobotę o godz. 1100 Uroczystość Pierwszej Komunii dzieci z klas trzecich. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek po nabożeństwie, które rozpocznie się o godz. 1500.

Kalendarz Liturgiczny

  • Poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
  • Sobota – wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II.

6.Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.