Ogłoszenia parafialne 6.11.2022

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

6 listopada 2022 r.

1.Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.

2.Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zamiast kazania Adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 52 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 250 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 53; P. Małgorzata Taborska, Zakrzowiec, od P. Porębskich do P. Targosz.

4.Od wtorku w kancelarii można zamawiać intencję mszalne na rok 2023.

5.W najbliższą niedzielę, 13 listopada będziemy obchodzić już po raz szósty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

6.Dziękujemy P. Zbigniewowi Maciejowskiemu za naprawę nagłośnienia na cmentarzu.

7.Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

KALENDARZ LITURGICZNY:

– środa – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

– czwartek –  wspomnienie  św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

– piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to dzień w którym obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości. O godz. 10.00 w kościele Msza święta za Ojczyznę.

– sobota – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

8. Życzenia obfitości Bożej łaski i opieki Matki Bożej przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.